הסכם ממון הוא נושא חשוב ורציני. אם אתם זקוקים לסיוע בתחום זה – צרו עמנו קשר עוד לייעוץ ללא תשלום.

לייעוץ חינם התקשרו עכשיו: 03-6132339

בין כל הדברים הרומנטיים שאנו עושים בעת תכנון חתונה (הצעת נישואין, טקס אירוסין, תכנון האירוע הגדול, מסיבת רווקים ורווקות וכו') יש להקדיש זמן ומחשבה לנושא לא רומנטי אך חשוב לא פחות  –  הסכם יחסי הממון.

האם כל זוג שמתחתן צריך לחתום על הסכם ממון? התשובה היא לא.

במקרים "הקלאסיים" של חתונה ראשונה בין בני זוג צעירים מאותו רקע כלכלי (ההורים מממנים במשותף את החתונה, מסייעים באופן שווה ברכישת דירה ראשונה וכו'), במקרים כאלה אין צורך ממשי בהסכם יחסי ממון, כיון שבני הזוג נכנסים לחיי הנישואין במצב כמעט שווה, וכל הרכוש אשר יצברו בחייהם יהיה שייך להם במשותף.

ואולם למעט המקרה ה"קלאסי" המתואר לעיל, כל יתר הזוגות הנישאים או עוברים לחיות יחד ללא נישואין (כידועים בציבור), זוגות חד מיניים, זוגות בנישואין שניים, שלישיים וכו' – לכל אלה מומלץ בהחלט לערוך הסכם יחסי ממון טרם הכניסה לחיים המשותפים כדי למנוע בעתיד סכסוכים, אי הבנות והרבה הרבה עוגמת נפש.

מדוע יש צורך בהסכם ממון?
אנו חיים בחברה מודרנית ומתירנית, אשר בה הרכוש אשר עומד לרשות משפחה ממוצעת רב יותר ומורכב יותר. מאידך, שיעור הגירושין, הפרידות ופירוק כל סוגי המשפחות החדשות אשר נוצרו בדור האחרון – הולך ועולה  ועומד כיום על כשליש מהזוגות. הדבר מוביל לעיתים לסכסוכים מרים הנעים לעיתים קרובות סביב נושא הרכוש, והסכם יחסי הממון יכול לסייע סיוע ממשי במקרים הבאים:

שמירה על נכסים קודמים – בני זוג אשר באים מרקע כלכלי שונה או בני זוג שמתחתנים בשנית (או יותר) ואשר בבעלותם נכסים שצברו מנישואיהם הקודמים, יכולים ביתר קלות לשמור על רכושם מלפני הנישואין.

נישואין "מאוחרים"- בני זוג נוטים כיום להתחתן בגיל מאוחר יותר מאשר בעבר, לאחר שכבר הספיקו  לצבור נכסים וכספים. הסכם יחסי ממון ידאג כי הרכוש לא ייפגע במקרה של גירושין.

הגנה על ילדים מנישואין ראשונים – הסכם יחסי הממון יכול למנוע החשש אצל הורה אשר נישא בשנית ויש  לו ילדים מנישואיו הראשונים, כי ילדיו מנישואין קודמים  יפגעו "כלכלית" בעת גירושין ו/או לאחר מותו.

מניעת סחטנות – לעיתים נדרש הצד החפץ להתגרש לוותר לצד השני על חלק ניכר מרכושו ובלבד שינתן לו הגט המיוחל. הסכם יחסי ממון מונע מצב בו עיכוב הגט מהווה אמצעי לחץ או אמצעי כפיה על הצד המעוניין בגט.

ידועים בציבור – במקרה של בני זוג "ידועים בציבור" מומלץ לערוך הסכם יחסי ממון לצורך הסדרת ענייני הרכוש בין בני הזוג, כדי למנוע מצב בו יאלצו לחלוק רכושם שווה בשווה עם בני זוגם גם כאשר לא התכוונו לכך.

לסיכום: בעת חתימה על הסכם יחסי הממון מחליטים בני הזוג בעצמם על התנהלות חייהם המשותפים  ומונעים סכסוכים, אי הבנות, סחיטה, פגיעה בילדים בעת פרידה בלתי נמנעת.

הסכם ממון הוא נושא חשוב ורציני. אם אתם זקוקים לסיוע בתחום זה – צרו עמנו קשר עוד לייעוץ ללא תשלום.

לייעוץ חינם התקשרו עכשיו: 03-6132339

התקשרו עכשיו להתייעצות
דילוג לתוכן