הזוגיות באה לידי ביטוי במגוון של בחירות, ורבים המקרים בהם הזוגיות אינה מובילה להבאת ילד משותף לעולם בדרך הטבעית. בני הזוג נאלצים לעיתים להיעזר בטכנולוגיות השונות שפותחו ברבות השנים, תוך התמודדות נפשית ופיננסית עם סיטואציות לא פשוטות, ואף סבוכות מבחינה משפטית.

נושא לדוגמה הוא הפרייה חוץ גופית על אפשרויותיה, כאשר לא פעם נאלצים ההורים המיועדים לעשות שימוש בשירותיה של אם פונדקאית ו/או תורמת/ת, וברור כי בנדון ישנו הכרח בליווי משפטי את התהליך.

כאשר זוג מחליט להתקשר עם אם פונדקאית, יש לערוך עימה הסכם בכתב אותו מגישים לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה. מתרחשים מקרים בהם האם הפונדקאית לפתע פתאום משנה את דעתה וטוענת את הילד לעצמה, ולסיטואציה מסוג זה משמעויות משפטיות שונות לאור ההבדלים בחוק בין נושאת ותורמת. מומלץ ביותר בטרם כניסה לתהליך, להיעזר בשירותיו של משרד עו"ד אשר ישמח לייעץ ולכוון את ההורים הנרגשים. יכין עבורם את הניירת והמסמכים הנדרשים, יגן על זכויותיהם במהלך המו"מ לחתימה על ההסכמים, ובעיקר יעניק להם את הבית מחוץ לבית, ביחד עם השקט הנפשי לו הם זקוקים בפתחו של הליך מסוג זה.

משרדנו ליווה בהצלחה זוגות רבים אשר בחרו לעשות שימוש בשירותיה של אם פונדקאית, ואתם מוזמנים לפנות אלינו בעניין עם כל שאלה או סוגיה.

התקשרו עכשיו להתייעצות
דילוג לתוכן