עורך דין צבי זף

יליד ירושלים, אב ליואב ויאיר המקסימים, ומתגורר בת”א עם תמר העוסקת בתחום הסיעודי.

קצת עליי
בילדותי ספגתי ערכים של מסירות חברתית, והשפעה של האחד על הכלל. כך קרה, שכאשר שתי אחיותיי פנו ללימודי הוראה, אני בחרתי להביא את השינוי בדרך אחרת, ולאחר שחרורי מצה”ל כבוגר יחידת 8200 בחרתי ללכת ללימודי  משפטים. באוניברסיטת ת”א מצאתי את השילוב המוצלח בין לימודים אקדמיים ברמה גבוהה וקורסים מעשיים תוך שילוב של פעילות התנדבותית בקהילה ובחברה.

במקביל ללימודיי עסקתי בהעברת סדנאות והדרכת מכירות, ניהול מערך המנויים של עיתון “מעריב” באזור ת”א, מתן הרצאות והעברת סדנאות לסגירת עסקאות בתחום הביטוחים.
כאשר סיימתי את לימודיי בחרתי לחלק את שנת ההתמחות בבית המשפט המחוזי בת”א, בשתי תקופות, הראשונה אצל כב’ השופטת דבורה ברלינר בתחום הפלילי, בשבתה כראש הרכב הערעורים הפליליים בבית המשפט. בתקופה השניה, המשכתי את שנת ההתמחות אצל כבוד השופט ניסים ישעיה ועסקתי לרוב בתחומי נזיקין ותאונות דרכים, מקרקעין, משפחה, עניינים ביטחוניים, צנזורה ועוד…

לאחר קבלת הרישיון פניתי לעסוק בתחום המעמד האישי אשר אותו מצאתי כמתאים ביותר להגשמת מטרותיי וערכיי. ואכן התחלתי לפעול במניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים, כאשר עיקרם הוא סכסוכי גירושין וסכסוכי ירושה. מהר מאד מצאתי עצמי עוזר ומסייע לאנשים לעבור דרך אחת החוויות הקשות הסוערות והמטלטלות ביותר שיעברו בחייהם: ניהול משפט גירושין על כל הקשיים הנובעים ממנו. מצאתי עצמי נלחם עבור ילדי בני הזוג שלא ייפגעו; מצאתי עצמי נלחם עבור הזוגות המתמודדים עם הקושי של חלוקת רכוש ובעיקר מצאתי עצמי מכוון אותם למסלול של הבנה והשלמה עם מצבם החדש.

במהלך העבודה גיליתי שהרבה מאד אנשים מנהלים ביניהם מלחמות חורמה, מלחמות אשר פוגעות בעיקר בילדיהם הקטנים של בני הזוג. קשה להעריך ולתאר את מידת הפגיעה בנפשם הרכה של ילדים צעירים בשנים המעצבות ביותר שלהם. אגב, רבים מהזוגות מגלים לאחר מכן שהמלחמה מיותרת.

לכן, לאחר ניסיון עשיר בתחום פיתחתי במשרדי תהליך מובנה וקצר אשר מסיע לזוגות המתמודדים עם אתגרי הפרידה לסיים במהירות יחסית את הליכי הגירושין, תוך פגיעה מינימאלית ביותר בילדיהם.